Nawigacja

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Poniedziałek 10.12.2018

O PRZEDSZKOLU

 

 


 

 1. Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, im. bł. Bolesławy Lament Białystok ul. Dobra 1 A Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny im. bł. Bolesławy Lament jest placówką katolicką, której celem jest wychowanie i nauczanie dzieci oparte na zasadach wiary chrześcijańskiej. 
 2. „Podstawą kształtowania charakteru naszych wychowanków ma być miłość Boga i bliźniego”- bł. Bolesława Lament/patronka naszego przedszkola/ 
 3. Przedszkole mieści się w Białymstoku przy ulicy Dobrej 1 A  w sąsiedztwie Technikum Budowlano – Geodezyjnego i Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 1 (osiedle Bojary), niedaleko węzła komunikacyjnego MPK linii nr 5 i 28. 
 4. Przedszkole rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2013 roku. 
 5. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego. W pracy z dziećmi wspomagamy się również dodatkowymi programami zatwierdzonymi przez MEN. 
 6. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 06.30 – 17:30.
 7. PLAC ZABAW Przed wejściem do budynku wśród drzew i zieleni znajduje się duży plac zabaw wyposażony w atrakcyjny sprzęt sportowo-rekreacyjny. • zapewniamy codzienne przebywanie na świeżym powietrzu (zabawy na placu zabaw lub spacer).
 8. Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola obligatoryjnie biorą udział w zajęciach, takich jak: - katecheza, - język angielski, - rytmika, - gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcyjnej. Dzieci chętne mają możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowo płatnych.
 9. W naszej placówce organizowanych jest szereg uroczystości m. in.: • Spotkanie ze św. Mikołajem• Spotkanie opłatkowe z rodzinami wychowanków,• Wspólne kolędowanie  • Dzień Babci i Dziadka• Bal karnawałowy• Wielkanocny podwieczorek• Dzień Mamy i Taty• Dzień Dziecka• Dni skupienia dla Rodzin naszych przedszkolaków• Msze Święte z różnych okazji: rozpoczęcie i zakończenie roku przedszkolnego.
 10. KUCHNIA - W przedszkolu przygotowywane są 4 zdrowe i smaczne posiłki z uwzględnieniem diety bezmlecznej i bezglutenowej (po uzgodnieniu z Rodzicami):
  • śniadanie i przekąski owocowo-warzywne• zupa• II danie• podwieczorek 
 11. GRUPY PRZEDSZKOLNE: W przedszkolu bawią się, uczą, wypoczywają oraz nawiązują przyjaźnie dzieci w grupach liczących do 20 osób. Do placówki przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 roku życia Najstarsze ( 6 letnie) realizują obowiązek rocznego przygotowania szkolnego.
 12. SALE ZAJĘĆ I ZABAW Każda grupa ma swoją salę, o którą dba i w której spędza wspólnie czas. Sale przedszkolne wyposażone są w pomoce dydaktyczne, gry, zabawki, klocki itd. stosownie do grupy wiekowej. W każdej z nich zorganizowane są kąciki tematyczne i stałe tj. kącik przyrodniczy, kącik czytelniczy i inne. Przedszkole posiada również tablicę interaktywną, która pomaga uatrakcyjniać zajęcia. 
 13. POMIESZCZENIA - przedszkole posiada:- salę gimnastyczną, na której prowadzone są zajęcia gimnastyczne, taneczne oraz uroczystości przedszkolne, a także dzieci oglądają teatrzyki i słuchają audycji muzycznych,- pokój do zajęć logopedycznych i spotkań z psychologiem - bibliotekę przedszkolną, - w pełni wyposażoną własną kuchnię, - przestronną stołówkę, - łazienki dla każdej grupy, - szatnię dla wszystkich dzieci, - pokój nauczycielski. Z Siostrą Dyrektor można porozmawiać osobiście w KANCELARII, znajdującej się w sąsiedztwie sali gimnastycznej.
 14. KADRA PRZEDSZKOLA: W przedszkolu pracują wykwalifikowane, kreatywne i życzliwe nauczycielki, które każdego dnia zapewniają dzieciom poczucie akceptacji, wzajemnego szacunku i zaufania. Kadra pedagogiczna systematycznie dokształca się uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach i warsztatach. Nauczyciele w pracy z dzieckiem wspomagani są przez DYREKTORA placówki, pomoc nauczyciela i personel obsługi, tj. pracowników kuchni, konserwatora oraz woźną.
 15. KADRA placówki tworzy zgrany zespół. Pracownicy z pasją podchodzą do swojej pracy zawodowej, która ukierunkowana jest przede wszystkim na wszechstronny rozwój naszych wychowanków oraz na realizację potrzeb i oczekiwań rodziców.
 16. WIZYTÓWKĄ NASZEGO PRZEDSZKOLA JEST: wysoki poziom wychowania , kształcenia, i opieki, sprzyjający klimat oraz przyjazna atmosfera  w placówce, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dobra współpraca z rodzicami dzieci, środowiskiem lokalnym świetna baza lokalowa i dydaktyczna 
 17. UWAGA!  smiley  Z A P R A S Z A M Y smiley   Aktualnie posiadamy wolne miejsca, zapraszamy do naszego PRZEDSZKOLA dzieci: 2,5, 3, 4, 5 i 6-letnie.